دکتر حسن توانایان فرد

 

مرحوم دکتر حسن توانایان فرد ، اقتصاددان ، استاد دانشگاه و نویسنده بیش از یکصد کتاب و مقاله تخصصی در حوزه اقتصاد ایران ، اقتصاد اجتماعی ، اقتصاد اسلامی و ... است. او مدرک کارشناسی ارشد دانشگاه ولز انگلستان را کسب کرد و تز دکترای خود را همزمان با وقوع انقلاب اسلامی ، نیمه تمام گذاشت و به ایران بازگشت. او مدرس دانشگاه تهران ، علامه طباطبایی ، صنعتی شریف و دانشگاه های مطرح ایران بود و  در کنار تدریس دانشگاهی، در روزهای پیروزی انقلاب و در بحبوحه رویکردهای لیبرال و مارکسیستی به اقتصاد، با ارائه نظریات خود در زمینه اقتصاد اسلامی، منشاء بحث‌های بسیاری شد.

سه جلد کتاب در حوزه اقتصاد که توسط دکتر حسن توانایان فرد تالیف شده و با همکاری انتشارات جهان رایانه به چاپ رسیده است عبارتند از : 

کتاب اقتصاد اینترنت :

کتابی است که به اقتصاد در عصر جدید ( اقتصاد دانش محور ) می پردازد و متون مربوط به اقتصاد جدید مورد مطالعه قرار گرفته است. در این کتاب با توجه به مرحله توسعه یافتگی ایران ، بومی سازی اقتصاد اینترنت تشریح شده است. برای خرید این کتاب از انتشارات جهان رایانه اینجا کلیک کنید.

 

کتاب فرهنگ تشریحی اقتصاد :

کتابی است شامل مفاهیم مشکل علم اقتصاد به زبان ساده که مورد استفاده دانشجویان و عموم مردم است. این کتاب شامل متون مهم اقتصاد به زبان انگلیسی و ترجمه آن به زبان فارسی برای دانشجویان فوق لیسانس و دکترای علوم اقتصاد است. برای خرید این کتاب ار انتشارات جهان رایانه اینجا کلیک کنید.

 

کتاب تاریخ اندیشه های اقتصادی در جهان اسلام:

این کتاب، شامل بررسی دیدگاه اقتصادی دانشمندان جهان اسلام مانند فارابی، ابن مسکویه ، ابن سینا ، خواجه نصیر الدین طوسی ، ابن خلدون و جلال الدین دوانی می باشد. در این کتاب ، نظریات اقتصادی این دانشمندان در موضوعات مختلف دسته بندی شده و با نظریات کلاسیک و مدرن اقتصادی مقایسه می شود. برای خرید این کتاب از انتشارات جهان رایانه اینجا کلیک کنید.